$0
This Fabtech lift kit raises the front of the 2022–2025 Toyota Tundra 4WD to allow use of 33" or 35" tires, levels the vehicle stance front-to-rear, and strengthens the front suspension for improved off-road durability and a more aggressive appearance.
*Compatibility/installation notes: Does not fit hybrid models. Designed for CrewMax models only. Not compatible with vehicles equipped with Adaptive Variable Suspension (AVS) shocks.
| Note | Fits CrewMax models only |
| Note | Does not fit models equipped with Adaptive Variable Suspension (AVS) Shocks |
| Submodel | 3.5L V6 Twin-Turbo |
| Lift Height, inch | 3" |
| Submodel | CrewMax |
| Drive Type | 4WD |
| Note | For Factory Rear Coil Springs |
| Brand | Fabtech |
| Note | Does not fit hybrid models |
| Box Weight | 135 lbs |
| Box Length | 35 in |
| Box Width | 21 in |
| Box Height | 8 in |
|
Fitment
Show all |
2022||Toyota||Tundra, 2023||Toyota||Tundra, 2024||Toyota||Tundra, 2025||Toyota||Tundra
|
