$0
The Sport suspension system is engineered for long-travel off-road use while maintaining a smooth on-road ride. Its Dual Rate coil springs provide progressive performance that balances comfort and load-bearing capability, and the system includes upgraded components to maintain proper geometry and articulation at increased ride heights.
| Note | Fits Diesel and Rubicon 392 models only |
| Submodel | 3.0L V6 Diesel, 6.4L V8 Gas |
| Lift Height, inch | 3" |
| Submodel | 4 Door |
| Drive Type | 4WD |
| Brand | Fabtech |
| Note | Fits 4-door models only |
| Box Weight | 142 lbs |
| Box Length | 39 in |
| Box Width | 14 in |
| Box Height | 13 in |
|
Fitment
Show all |
2020||Jeep||Wrangler JL, 2021||Jeep||Wrangler JL, 2022||Jeep||Wrangler JL, 2023||Jeep||Wrangler JL, 2024||Jeep||Wrangler JL, 2025||Jeep||Wrangler JL
|
