$0
The Sport suspension system is engineered for 4-door Jeep JL models to provide long-travel off-road capability while maintaining a smooth highway ride. It uses corner-specific, dual-rate coil springs and tuned components to improve suspension travel, ride quality, and axle control with increased ride height.
What's included:
*Compatibility/installation notes: Fits 4-door Jeep JL 4WD Diesel (2020–2023) and 4-door Jeep JL 4WD Rubicon 392 (2021–2026). Uses factory bump stops; alignment and standard installation procedures are recommended after installation.
| Note | Fits Diesel and Rubicon 392 models only |
| Submodel | Rubicon 392 |
| Lift Height, inch | 3" |
| Submodel | 4 Door |
| Drive Type | 4WD |
| Brand | Fabtech |
| Note | Fits 4-door models only |
| Box Weight | 121 lbs |
| Box Length | 39 in |
| Box Width | 14 in |
| Box Height | 13 in |
|
Fitment
Show all |
2020||Jeep||Wrangler JL, 2021||Jeep||Wrangler JL, 2022||Jeep||Wrangler JL, 2023||Jeep||Wrangler JL, 2024||Jeep||Wrangler JL, 2025||Jeep||Wrangler JL
|
