$0
Fabtech's Bronco lift kit increases suspension capability with a mild lift for improved wheel travel and a balanced ride both on- and off-road. The system includes Fabtech upper control arms with low-maintenance ball joints and 2.5" coilover dampers with remote reservoirs to deliver enhanced damping performance and consistency.
Backed by a comprehensive powertrain warranty for added confidence.
*Compatibility: Fits 2021–2026 Ford Bronco 2-door 4WD models equipped with non-Bilstein factory shocks. Not compatible with vehicles that have Bilstein factory shocks. Professional installation and a wheel alignment are recommended; additional hardware or modifications may be required depending on vehicle options and setup.
| Note | Fits 2-door models only |
| Lift Height, inch | 4" |
| Submodel | 2 Door |
| Drive Type | 4WD |
| Note | NON-BILSTEIN FACTORY SHOCKS |
| Brand | Fabtech |
| Note | Fits vehicles equipped with Non-Bilstein shocks only |
| Box Weight | 132 lbs |
| Box Length | 35 in |
| Box Width | 15 in |
| Box Height | 8 in |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||Bronco, 2022||Ford||Bronco, 2023||Ford||Bronco, 2024||Ford||Bronco, 2025||Ford||Bronco, 2026||Ford||Bronco
|
