$0
Fabtech's lift kit increases suspension performance while providing a mild lift for improved off-road capability and everyday drivability. The system combines durable suspension components engineered for greater wheel travel and a balanced ride.
*Fits 4-door models only. Designed for vehicles equipped with Bilstein factory shocks.
| Note | Fits vehicles equipped with Bilstein shocks only |
| Lift Height, inch | 3" |
| Submodel | 4 Door |
| Drive Type | 4WD |
| Note | BILSTEIN FACTORY SHOCKS |
| Brand | Fabtech |
| Note | Fits 4-door models only; |
| Box Weight | 133 lbs |
| Box Length | 35 in |
| Box Width | 15 in |
| Box Height | 8 in |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||Bronco, 2022||Ford||Bronco, 2023||Ford||Bronco, 2024||Ford||Bronco, 2025||Ford||Bronco, 2026||Ford||Bronco
|
