$0
Designed to deliver improved suspension performance and a mild lift height, this kit enhances front wheel travel and maintains a balanced ride both on- and off-road.
*Compatibility and installation notes: Fits 2021–2026 Ford Bronco 4WD models equipped with compatible factory performance shock assemblies. Confirm shock type and vehicle configuration before ordering. Professional installation and wheel alignment are recommended.
| Lift Height, inch | 3" |
| Drive Type | 4WD |
| Note | BILSTEIN FACTORY SHOCKS |
| Brand | Fabtech |
| Note | Fits vehicles equipped with Bilstein shocks only |
| Box Weight | 37 lbs |
| Box Length | 23 in |
| Box Width | 12 in |
| Box Height | 7 in |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||Bronco, 2022||Ford||Bronco, 2023||Ford||Bronco, 2024||Ford||Bronco, 2025||Ford||Bronco, 2026||Ford||Bronco
|
