$0
Fabtech’s high-quality lift kit for the 2-door Bronco increases front suspension travel for improved off-road capability, provides clearance to run 35" tires, and levels the vehicle’s stance front to rear for a more aggressive look.
*Compatibility/Installation notes: Fits 2021–2026 Ford Bronco 2-door 4WD models. Designed for vehicles equipped with non-Bilstein factory shocks. This kit replaces the factory upper control arms and is engineered to work with the included Dirt Logic 2.5 coilover shocks; rear springs are 2-door specific to optimize ride quality.
| Note | Fits 2-door models only |
| Lift Height, inch | 4" |
| Submodel | 2 Door |
| Drive Type | 4WD |
| Note | NON-BILSTEIN FACTORY SHOCKS |
| Brand | Fabtech |
| Note | Fits models equipped with Non-Bilstein shocks only |
| Box Weight | 167 lbs |
| Box Length | 36 in |
| Box Width | 15 in |
| Box Height | 8 in |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||Bronco, 2022||Ford||Bronco, 2023||Ford||Bronco, 2024||Ford||Bronco, 2025||Ford||Bronco, 2026||Ford||Bronco
|
