$0
Fabtech's Uniball upper control arm lift kit increases front suspension travel and provides clearance for 35" tires while creating a more level, aggressive stance front to rear. Designed for improved off-road capability without sacrificing on-road manners, this kit replaces the factory upper control arms and upgrades the rear suspension for a balanced ride.
*Fits 4-door models only. Compatible with vehicles equipped with non-Bilstein factory shocks only.
| Note | Fits vehicles equipped with Non-Bilstein shocks only |
| Lift Height, inch | 4" |
| Submodel | 4 Door |
| Drive Type | 4WD |
| Note | NON-BILSTEIN FACTORY SHOCKS |
| Brand | Fabtech |
| Note | Fits 4-door models only |
| Box Weight | 168 lbs |
| Box Length | 36 in |
| Box Width | 15 in |
| Box Height | 8 in |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||Bronco, 2022||Ford||Bronco, 2023||Ford||Bronco, 2024||Ford||Bronco, 2025||Ford||Bronco, 2026||Ford||Bronco
|
