$0
The Fabtech Uniball Upper Control Arm lift kit increases front suspension travel and levels the stance front-to-rear for a more aggressive look while providing clearance for up to 35" tires. Designed for improved off-road capability and a refined on-road feel, this kit replaces the factory upper control arms and upgrades the rear suspension for balanced performance.
This kit is engineered for durability and trail use while maintaining a refined ride for daily driving. It offers significant upgrades to control, travel, and overall suspension capability for the 4-door Bronco.
*Fits 4‑door models only. Fits models equipped with Bilstein factory shocks only.
| Note | Fits models equipped with Bilstein shocks only |
| Lift Height, inch | 3" |
| Submodel | 4 Door |
| Drive Type | 4WD |
| Note | BILSTEIN FACTORY SHOCKS |
| Brand | Fabtech |
| Note | Fits 4-door models only |
| Box Weight | 168 lbs |
| Box Length | 36 in |
| Box Width | 15 in |
| Box Height | 8 in |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||Bronco, 2022||Ford||Bronco, 2023||Ford||Bronco, 2024||Ford||Bronco, 2025||Ford||Bronco, 2026||Ford||Bronco
|
