$0
Replacement lift tubing engineered for Jeep JK models to improve ground clearance and off-road capability. Built for durability and long-term use in demanding conditions.
*Compatibility: Designed for four-wheel-drive Jeep JK models. Professional installation recommended. Confirm vehicle fitment and any required components before installation.
| Installation side | Front, Rear |
| Drive Type | 4WD |
| Brand | Fabtech |
| Box Weight | 50.6 lbs |
| Box Length | 36.5 in |
| Box Width | 11.6 in |
| Box Height | 7 in |
|
Fitment
Show all |
2007||Jeep||Wrangler JK, 2008||Jeep||Wrangler JK, 2009||Jeep||Wrangler JK, 2010||Jeep||Wrangler JK, 2011||Jeep||Wrangler JK, 2012||Jeep||Wrangler JK, 2013||Jeep||Wrangler JK, 2014||Jeep||Wrangler JK, 2015||Jeep||Wrangler JK, 2016||Jeep||Wrangler JK, 2017||Jeep||Wrangler JK
|
| Type Adjusters | Adjustable |
