$0
This heavy-duty track bar bracket provides a new lower mounting position for the factory track bar to re-center the rear axle under the vehicle when used with a 3"–4" lift. Re-centering the axle restores proper front-to-rear wheel alignment and improves on-highway tracking and stability.
*For use with 3" or 4" lift systems only. Verify fitment for 2021–2026 Ford Bronco 4WD and follow manufacturer torque specifications during installation.
| Installation side | Rear |
| Drive Type | 4WD |
| Note | BILSTEIN FACTORY SHOCKS |
| Brand | Fabtech |
| Note | For use with 3″ or 4″ lift systems only |
| Box Weight | 6.7 lbs |
| Box Length | 15.6 in |
| Box Width | 7.3 in |
| Box Height | 6.7 in |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||Bronco, 2022||Ford||Bronco, 2023||Ford||Bronco, 2024||Ford||Bronco, 2025||Ford||Bronco, 2026||Ford||Bronco
|
