$0
Fabtech Uniball Upper Control Arms replace the factory upper ball-joint arms to provide a stronger, more durable front suspension for offroad and lifted applications. Built for rugged use, these heavy-duty arms increase caster for improved on-road handling with oversized tires while resisting flex and wear in demanding conditions.
*Compatibility/installation note: Fits 2023–2026 Chevy Colorado and GMC Canyon with a 3" suspension lift. Installation may require standard alignment after fitment; designed to use the factory spindle taper for return-to-stock capability.
| Drive Type | 4WD, RWD |
| Brand | Fabtech |
| Box Weight | 19.4 lbs |
| Box Length | 15 in |
| Box Width | 15 in |
| Box Height | 5 in |
| Положение рычага | Верхний |
|
Fitment
Show all |
2016||Toyota||Tacoma, 2017||Toyota||Tacoma, 2018||Toyota||Tacoma, 2019||Toyota||Tacoma, 2020||Toyota||Tacoma, 2021||Toyota||Tacoma, 2015||Toyota||Tacoma, 2022||Toyota||Tacoma, 2023||Toyota||Tacoma, 2024||Toyota||Tacoma, 2025||Toyota||Tacoma, 2026||Toyota||Tacoma
|
| Type Adjusters | Non Adjustable |
