$0
Fabtech's Toyota Tundra Leveling Kit features welded steel front spacers that work with the factory coilover shock assemblies. The spacers are designed to bolt in without disassembling the factory coilovers for a faster installation. Installed on top of the coilovers, this lift method preserves a compliant, smooth ride while providing front lift to level the truck and create clearance for oversized tires. The spacer design maintains full suspension travel without causing ball joint or tie rod bind.
*Installation and compatibility notes: Designed to bolt on without disassembling the factory coilover shocks. Some models may not sit level after installation. Not compatible with TRD Pro models.
| Note | Will not fit TRD Pro models |
| Lift Height, inch | 1.5" |
| Drive Type | 4WD, RWD |
| Brand | Fabtech |
| Note | Some models may not sit level after install |
| Box Weight | 5.2 lbs |
| Box Length | 12.5 in |
| Box Width | 8 in |
| Box Height | 5.6 in |
|
Fitment
Show all |
2022||Toyota||Tundra, 2023||Toyota||Tundra, 2024||Toyota||Tundra, 2025||Toyota||Tundra
|
