$0
Constructed from powder-coated black steel, this one-piece hidden winch bumper delivers a blend of durability and clean styling. It features an internal winch mount, integrated D-ring mounts, and an integrated 30-inch LED light bar housing while retaining the vehicle’s factory tow hooks.
*Designed as a direct-fit for 2016+ Toyota Tacoma. Basic hand tools are typically sufficient for installation; professional installation is recommended if mounting a winch or wiring the LED light bar. Verify fitment and local regulations before installation.
| Finish | Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Box Height | 22 in |
| Box Width | 29 in |
| Box Length | 70 in |
| Box Weight | 80 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2016||Toyota||Tacoma, 2017||Toyota||Tacoma, 2018||Toyota||Tacoma, 2019||Toyota||Tacoma, 2020||Toyota||Tacoma, 2021||Toyota||Tacoma, 2022||Toyota||Tacoma, 2023||Toyota||Tacoma
|
| С центральной дугой | Да |
| Крепление под лебёдку | Yes |
