$0
Heavy-duty front bumper engineered for off-road protection, increased tire clearance, and integrated winch capability. Built for strength, durability, and a rugged appearance.
*Accommodates factory 360° camera; minor camera interference may occur with Pre-runner and Full Guard options. Integrated adaptive cruise control bracket is provided. Two-piece adjustable mounting system allows fitment adjustments; verify winch and vehicle compatibility before installation.
| Finish | Satin Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Premium |
| Box Height | 37 in |
| Box Width | 42 in |
| Box Length | 90 in |
| Box Weight | 360 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2023||Ford||F-250, 2023||Ford||F-350, 2024||Ford||F-250, 2024||Ford||F-350, 2025||Ford||F-250, 2025||Ford||F-350, 2026||Ford||F-250, 2026||Ford||F-350
|
| С защитной дугой | Нет |
| С защитной сеткой | Нет |
| С центральной дугой | Да |
| Крепление под лебёдку | Да |
| Совместимость с лебёдкой | Да |
| Буксировочные шаклы | Да |
