$0
Engineered for a sleek, lightweight finish, this premium steel sensor bumper enhances both appearance and functionality for front and rear applications. It features an integrated center housing for a 20-inch LED light bar and side mounts for auxiliary LED pods to deliver extensive lighting coverage.
*Fitment is engineered to be high and tight; center and side mounts are preconfigured for the light bar and auxiliary pods. Retains OEM fog light locations and supports adaptive cruise control sensors, but final compatibility depends on vehicle year and model—professional installation is recommended to ensure proper sensor alignment and wiring integration.
| Finish | Matte Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Vengeance |
| Submodel | Raptor |
| Box Height | 42 in |
| Box Width | 47 in |
| Box Length | 90 in |
| Box Weight | 90 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||F-150, 2022||Ford||F-150, 2023||Ford||F-150, 2024||Ford||F-150, 2025||Ford||F-150, 2026||Ford||F-150
|
| С защитной дугой | Нет |
| С центральной дугой | Да |
| Крепление под лебёдку | Нет |
| Совместимость с лебёдкой | Нет |
| Буксировочные шаклы | Да |
