$0
The Vengeance Series Front Bumper delivers aggressive street styling and off-road capability with a high-clearance, tight-fit design. Built rugged where it counts, it’s ready for nighttime runs and trail obstacles while maintaining a clean, finished look.
*Simple bolt-on installation on most applications. Accepts a 20-inch center light bar and up to four 2"x3" cube LED lights (lights not included). Verify sensor compatibility and vehicle-specific fitment before installation.
| Finish | Satin Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Vengeance |
| Box Height | 26 in |
| Box Width | 30 in |
| Box Length | 84 in |
| Box Weight | 150 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2022||Chevrolet||Silverado 1500 New Model, 2023||Chevrolet||Silverado 1500, 2024||Chevrolet||Silverado 1500, 2025||Chevrolet||Silverado 1500, 2026||Chevrolet||Silverado 1500
|
| С защитной сеткой | Нет |
| С центральной дугой | Да |
| Крепление под лебёдку | Нет |
| Совместимость с лебёдкой | Нет |
| Буксировочные шаклы | Нет |
| Совместимо с парковочными | Да |
| С защитной дугой | Нет |
