$0
The Fab Fours Vengeance Series Front Bumper pairs aggressive styling with high-clearance off-road capability and street-ready durability. Built from premium US 11-gauge steel with a two-stage black powder coat, it provides rugged protection while maintaining a refined, lightweight appearance.
*Installation and compatibility: Simple bolt-on installation on most applications; verify vehicle fitment and sensor compatibility for your specific model. Designed to accept a 20-inch center light bar and up to four 2"x3" cube lights (lights not included). Some vehicles may require additional brackets or minor modifications for fitment.
| Finish | Satin Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Vengeance |
| Box Height | 26 in |
| Box Width | 30 in |
| Box Length | 84 in |
| Box Weight | 140 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2022||Chevrolet||Silverado 1500 New Model, 2023||Chevrolet||Silverado 1500, 2024||Chevrolet||Silverado 1500, 2025||Chevrolet||Silverado 1500, 2026||Chevrolet||Silverado 1500
|
| С защитной сеткой | Нет |
| С центральной дугой | Нет |
| Крепление под лебёдку | Нет |
| Совместимость с лебёдкой | Нет |
| Буксировочные шаклы | Нет |
| Совместимо с парковочными | Да |
| С защитной дугой | Нет |
