$0
Take off-roading to the next level with a purpose-built roof rack designed for 6th Gen Bronco models. The arced profile increases usable cargo area while a rugged bolt-on construction provides reliable support for overland and adventure gear.
*Fits 2-door 6th Gen Bronco models equipped with an OEM hard top. Bolt-on installation with included mounting hardware. Verify compatibility with vehicle year, hard top configuration, and intended accessories before installation.
| Finish | Textured Black |
| Material | Steel |
| Brand | DV8 Offroad |
| Box Weight | 53 lbs |
| Box Length | 78 in |
| Box Width | 11 in |
| Box Height | 5 in |
| Submodel | 2 Door |
| Note | This is compatible only with the 2-Door 2021+ Ford Bronco with factory Hard Top. |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||Bronco, 2022||Ford||Bronco, 2023||Ford||Bronco, 2024||Ford||Bronco
|
