Maximize center console storage and device accessibility with a set of driver and passenger side MOLLE panels plus a removable device bridge designed specifically for 3rd Gen Tacoma. The side panels accept MOLLE pouches and small tools—ideal for holsters, pocket lights, knives, med-kits and other everyday items. The device bridge fits snugly along the control panel and includes five PEM nuts (M5 x 0.8) for mounting digital device bases and common mount systems.
*Includes mounting hardware to attach the panels and bridge to the vehicle; does not include hardware to mount accessories to the panels. Accessory mounting hardware is available separately. Some drilling required for installation. Ensure compatibility with your chosen device mounting base before installation.
| Finish | Textured Black |
| Brand | DV8 Offroad |
| Material | Steel |
| Box Weight | 10 lbs |
| Box Length | 20 in |
| Box Width | 12 in |
| Box Height | 9 in |
| Installation side | Center console |
|
Fitment
Show all |
2016||Toyota||Tacoma, 2017||Toyota||Tacoma, 2018||Toyota||Tacoma, 2019||Toyota||Tacoma, 2020||Toyota||Tacoma, 2021||Toyota||Tacoma, 2022||Toyota||Tacoma, 2023||Toyota||Tacoma
|
