$0
These 3" diameter tail pipes feature single 5" round Brawler-style angle-cut tips with the BORLA® logo laser cut in the bottom wall. Tips are finished with a durable high-temperature black coating on T-304 stainless steel and include heatshields on the pipes. Black chrome and carbon fiber tip options are also available.
*Fits with BORLA® mid-sections/muffler assemblies 60728, 60736, or 60737, or the Original Equipment mid-section/muffler assembly. Application: 2021–2026 F-150 Raptor 3.5L V6 and 2023–2026 F-150 Raptor R 5.2L V8, Automatic transmission, 2WD/4WD, Crew Cab with Short Bed (5'6") — 145.4" wheelbase.
| Submodel | 3.5L V6 EcoBoost, 5.2L V8 Gas |
| Submodel | SuperCrew |
| Drive Type | 4WD, RWD |
| Submodel | Raptor, Raptor R |
| Submodel | 5'7" Bed |
| Brand | Borla |
| Box Weight | 37.6 lbs |
| Box Length | 59.4 in |
| Box Width | 15.4 in |
| Box Height | 12.9 in |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||F-150, 2022||Ford||F-150, 2023||Ford||F-150, 2024||Ford||F-150, 2025||Ford||F-150, 2026||Ford||F-150
|
