$0
This 2.5" diameter X-Pipe with Mid-Pipes is engineered for the Mustang GT to complete a full 2.5" Cat-Back system when paired with a BORLA Axle-Back. It improves exhaust flow and performance while offering durable, precision construction.
*Compatibility and installation note: Fits 2015–2023 Ford Mustang GT 5.0L V8 (automatic or manual transmission), coupe or convertible. Use ONLY with BORLA Axle-Back systems; not compatible with other aftermarket parts or original equipment rear mufflers.
| Transmission | Manual, Automatic |
| Submodel | 5.0L V8 Gas |
| Submodel | Convertible, Coupe |
| Submodel | GT |
| Brand | Borla |
| Box Weight | 30.7 lbs |
| Box Length | 52.3 in |
| Box Width | 20.7 in |
| Box Height | 11.8 in |
|
Fitment
Show all |
2015||Ford||Mustang, 2016||Ford||Mustang, 2017||Ford||Mustang, 2018||Ford||Mustang, 2019||Ford||Mustang, 2020||Ford||Mustang, 2021||Ford||Mustang, 2022||Ford||Mustang, 2023||Ford||Mustang
|
