$0
High-flow 2.5" Merge X-Pipe with Mid-Pipes designed to improve exhaust flow, increase horsepower and refine exhaust tone. Serves as the front section of a Cat-Back system and pairs with an Axle-Back to complete a full Cat-Back configuration.
*Compatibility & installation: Fits 2010-2015 Chevrolet Camaro SS 6.2L V8 (automatic or manual), rear-wheel drive, 2-door coupe and convertible. Use with select BORLA Axle-Back or rear mufflers to create a complete Cat-Back system. Professional installation recommended to ensure proper fit and sealing.
| Transmission | Manual, Automatic |
| Submodel | 6.2L V8 Gas |
| Submodel | Convertible, Coupe |
| Drive Type | RWD |
| Submodel | SS |
| Brand | Borla |
| Box Weight | 30.8 lbs |
| Box Length | 44.2 in |
| Box Width | 11.9 in |
| Box Height | 10.8 in |
|
Fitment
Show all |
2010||Chevrolet||Camaro, 2011||Chevrolet||Camaro, 2012||Chevrolet||Camaro, 2013||Chevrolet||Camaro, 2014||Chevrolet||Camaro, 2015||Chevrolet||Camaro
|
