$0
High-performance exhaust system engineered to improve power, sound, and durability while delivering a refined driving experience.
Increased exhaust velocity enhances horsepower, throttle response, and fuel efficiency while delivering an engaging exhaust note tailored for performance driving.
*Compatibility: 2014-2015 Chevrolet Camaro 3.6L V6, Automatic or Manual transmission, Rear Wheel Drive, 2-door — EXCEPT RS models with Dual Mode Exhaust.
| Transmission | Manual, Automatic |
| Sound Level | Moderate |
| Submodel | 3.6L V6 Gas |
| Series | S-Type |
| Drive Type | RWD |
| Brand | Borla |
| Box Weight | 36.4 lbs |
| Box Length | 45 in |
| Box Width | 20.4 in |
| Box Height | 11.7 in |
| Fitment | 2014||Chevrolet||Camaro, 2015||Chevrolet||Camaro |
