$0
The BORLA axle-back exhaust delivers the classic S-Type sound with engineered acoustic tuning to minimize interior drone while improving exhaust flow and throttle response. Constructed for performance and durability, this axle-back is designed to integrate with the vehicle's factory rear valance and tips.
*Fits 2010–2013 Chevrolet Camaro SS 6.2L V8, RWD, 2-door Coupe/Convertible equipped WITH Ground Effects Package (GFX). Tips NOT included — reuse factory tips/valance. To create a full Cat-Back system, add BORLA X-Pipe with Mid-Pipes part number 60512.
| Transmission | Manual, Automatic |
| Sound Level | Moderate |
| Submodel | 6.2L V8 Gas |
| Series | S-Type |
| Submodel | Convertible, Coupe |
| Drive Type | RWD |
| Submodel | SS |
| Brand | Borla |
| Box Weight | 20.6 lbs |
| Box Length | 33.1 in |
| Box Width | 16.5 in |
| Box Height | 10.3 in |
|
Fitment
Show all |
2010||Chevrolet||Camaro, 2011||Chevrolet||Camaro, 2012||Chevrolet||Camaro, 2013||Chevrolet||Camaro
|
