$0
The fastback Trektop delivers convertible style and versatility, combining a sleek rear angle with practical function. Designed to work with Wrangler sport bars, it requires no additional bows or frames and quickly converts to a Safari Bikini by removing the side and rear windows—effectively giving you two tops in one.
*Includes all parts required for installation, factory-style door surrounds, and a tailgate bar. Compatible with factory full-steel hard doors; door kits available separately for alternative door options.
| Brand | Bestop |
| Submodel | 2 Door |
| Material | Black Diamond |
| Series | Trektop |
| Box Weight | 43 lbs |
| Box Length | 59.75 in |
| Box Width | 26.75 in |
| Box Height | 6.88 in |
| UPCCode | 077848132613 |
| Color | Black Diamond |
|
Fitment
Show all |
2007||Jeep||Wrangler JK, 2008||Jeep||Wrangler JK, 2009||Jeep||Wrangler JK, 2010||Jeep||Wrangler JK, 2011||Jeep||Wrangler JK, 2012||Jeep||Wrangler JK, 2013||Jeep||Wrangler JK, 2014||Jeep||Wrangler JK, 2015||Jeep||Wrangler JK, 2016||Jeep||Wrangler JK, 2017||Jeep||Wrangler JK, 2018||Jeep||Wrangler JK
|
| Product Code | 5685235 |
