$0
The fastback Trektop delivers convertible style and versatility, combining a sleek rear angle with practical function. Designed to work with Wrangler sport bars, it requires no additional bows or frames and quickly converts to a Safari Bikini by removing the side and rear windows—effectively giving you two tops in one.
*Includes all parts required for installation, factory-style door surrounds, and a tailgate bar. Compatible with factory full-steel hard doors; door kits available separately for alternative door options.
| Brand | Bestop |
| Submodel | Standard |
| Material | Black Denim |
| Series | Trektop |
| Box Weight | 41 lbs |
| Box Length | 57.75 in |
| Box Width | 28 in |
| Box Height | 6 in |
| UPCCode | 077848092412 |
| Color | Black Denim |
|
Fitment
Show all |
2006||Jeep||Wrangler TJ, 2005||Jeep||Wrangler TJ, 2004||Jeep||Wrangler TJ, 2003||Jeep||Wrangler TJ, 2002||Jeep||Wrangler TJ, 2001||Jeep||Wrangler TJ, 2000||Jeep||Wrangler TJ, 1999||Jeep||Wrangler TJ, 1998||Jeep||Wrangler TJ, 1997||Jeep||Wrangler TJ
|
| Product Code | 5682015 |
