$0
Enjoy instant open-air freedom with a hardtop-friendly sunroof solution that combines the convenience of a convertible with the protection of a hardtop. Flip back the Sunrider to open your cabin quickly and easily while retaining durable weather protection when closed.
*Installation/compatibility note: Intended for hardtop applications and designed to operate without drilling or major modifications. Includes installation hardware and instructions; confirm fitment with your specific hardtop model before installation.
| Brand | Bestop |
| Submodel | 4 Door, 2 Door |
| Material | Black Diamond |
| Box Weight | 34.2 lbs |
| Box Length | 61.4 in |
| Box Width | 23 in |
| Box Height | 9.7 in |
| UPCCode | 077848142179 |
| Color | Black Diamond |
|
Fitment
Show all |
2018||Jeep||Wrangler JL, 2019||Jeep||Wrangler JL, 2020||Jeep||Wrangler JL, 2020||Jeep||Gladiator JT, 2021||Jeep||Gladiator JT, 2021||Jeep||Wrangler JL, 2022||Jeep||Wrangler JL, 2022||Jeep||Gladiator JT, 2023||Jeep||Wrangler JL, 2023||Jeep||Gladiator JT, 2024||Jeep||Gladiator JT, 2024||Jeep||Wrangler JL, 2025||Jeep||Wrangler JL, 2025||Jeep||Gladiator JT, 2026||Jeep||Gladiator JT, 2026||Jeep||Wrangler JL
|
| Product Code | 5245435 |
