$0
Enjoy open-air driving while staying protected from heat and harmful UV rays. The roll-out Sunscreen extends when you need shade and stows away easily when you don't, so you can switch between open, screened, or closed configurations without removing your top.
*Quick installation — no drilling required. Not compatible with the Trektop, the Trektop Pro or factory Freedom panels.
| Brand | Bestop |
| Material | Mesh |
| Box Weight | 5 lbs |
| Box Length | 53 in |
| Box Width | 10.5 in |
| Box Height | 3 in |
| UPCCode | 077848148461 |
| Color | Mesh |
|
Fitment
Show all |
2018||Jeep||Wrangler JL, 2019||Jeep||Wrangler JL, 2020||Jeep||Wrangler JL, 2020||Jeep||Gladiator JT, 2021||Jeep||Gladiator JT, 2021||Jeep||Wrangler JL, 2022||Jeep||Wrangler JL, 2022||Jeep||Gladiator JT, 2023||Jeep||Wrangler JL, 2023||Jeep||Gladiator JT, 2024||Jeep||Gladiator JT, 2024||Jeep||Wrangler JL, 2025||Jeep||Wrangler JL, 2025||Jeep||Gladiator JT, 2026||Jeep||Gladiator JT, 2026||Jeep||Wrangler JL
|
| Product Code | 5240711 |
