$0
The BAK Revolver X2 combines the convenience of a soft roll-up tonneau with the security and strength of a hard-shell design. It features an aluminum-reinforced slat substructure covered by a marine-grade, leather-grained vinyl tarp for a low-profile appearance, smooth roll-up operation, and durable protection for your truck bed.
*Installation and compatibility notes: Uses a clamp-style, no-drill installation; provides full access to stake pocket holes; compatible with most 5th-wheel hitches; weight capacity is 400 lb when evenly distributed; compatible with BAKBox2 accessory.
| Note | Installation Requires Deck Rail System. |
| Note | If Deck Rail system is absent, it can be purchased from Toyota. |
| Brand | BAK |
| Submodel | With Deck Rail System |
| Material | Aluminum/Vinyl |
| T-Slot Rails | No |
| Material Type | Hard |
| Series | Revolver X2 |
| Submodel | 6'2" Bed |
| Type Cover | Hard Rolling |
| Color | Vinyl Grain |
| Box Weight | 92 lbs |
| Box Length | 84 in |
| Box Width | 12 in |
| Box Height | 11 in |
| UPCCode | 192631047575 |
| Fitment | 2024||Toyota||Tacoma, 2025||Toyota||Tacoma |
