$0
The Addictive Desert Designs Jeep Gladiator Stealth Fighter rear bumper is one of the slimmest bumpers on the market. The low profile plate steel design provides a unique style without adding bulk or size to the Gladiator. Two rear facing cube light mounts come standard with the Stealth Fighter. Full OEM features such as parking sensors are retained, and integrated reinforced clevis mounts accept soft shackles for added utility.
Key features:
*This bumper does not work with aftermarket hitches.
| Note | This bumper does not work with aftermarket hitches. |
| Brand | Addictive Desert Designs |
| Series | Stealth Fighter |
| Box Height | 15.5 in |
| Box Width | 20.2 in |
| Box Length | 66 in |
| Box Weight | 76 lbs |
| Installation side | Rear |
|
Fitment
Show all |
2020||Jeep||Gladiator JT, 2021||Jeep||Gladiator JT, 2022||Jeep||Gladiator JT, 2023||Jeep||Gladiator JT, 2024||Jeep||Gladiator JT, 2025||Jeep||Gladiator JT
|
