Complete your off-road look with the aggressive steel design and low-profile fitment of the Black Label Tundra Rear Bumper. The integrated satin black accent panels and sharp lines elevate your truck’s exterior styling. This bumper is compatible with OEM parking sensors, blind spot monitoring, license plate lights, and rear lights, ensuring full utility of your Tundra’s factory features.
The rear bumper is finished in a sleek dual-stage hammer black powder coat, and its durable steel construction is designed to withstand daily and off-road hazards.
* The Black Label is straightforward to install.
Key features:
| Note | Trimming Is Required For Installation |
| Brand | Addictive Desert Designs |
| Series | Black Label |
| Box Height | 14 in |
| Box Width | 20 in |
| Box Length | 66 in |
| Box Weight | 63 lbs |
| Installation side | Rear |
|
Fitment
Show all |
2022||Toyota||Tundra, 2023||Toyota||Tundra, 2024||Toyota||Tundra, 2025||Toyota||Tundra
|
