$0
Our Ford F-150 Rear Bumper is designed to bring an aggressive style to your truck while retaining all OEM features. It incorporates spare tire access, factory tow hooks, and trailer hitch & plug. The license plate light is integrated into the bumper, requiring no additional accessories to maintain full functionality of these factory features. The bumper is finished in a durable 2-stage hammer black powder coat, with satin black accent panels.
Made in America, this F-150 bumper is fully bolt-on.
Key features:
| Note | OEM Bumper Hitch Flashing Must Be Removed For Installation |
| Brand | Addictive Desert Designs |
| Series | Black Label |
| Box Height | 14 in |
| Box Width | 20 in |
| Box Length | 90 in |
| Box Weight | 80 lbs |
| Installation side | Rear |
| Fitment | 2021||Ford||F-150, 2022||Ford||F-150, 2023||Ford||F-150 |
