$0
The Addictive Desert Designs Bomber rear bumper features a clean, modern look. The plate steel construction offers strength while remaining low profile. The angles meet perfectly with the body lines of the vehicle, making it look as though it was there from the factory.
Give your Ford Raptor additional lighting with the two standard rear-facing cube light mounts. Factory amenities such as parking sensors, tow hitch, and dual exhaust are all retained. As always, this product is fully bolt-on and made in America.
Key features:
* This bumper is designed for easy installation and is compatible with factory backup sensors.
| Note | Raptor Only |
| Brand | Addictive Desert Designs |
| Series | Bomber |
| Submodel | Raptor |
| Box Height | 16 in |
| Box Width | 21 in |
| Box Length | 90 in |
| Box Weight | 77 lbs |
| Installation side | Rear |
|
Fitment
Show all |
2017||Ford||F-150, 2018||Ford||F-150, 2019||Ford||F-150, 2020||Ford||F-150
|
