Give your Jeep a classic yet modern look with the Stealth Fighter Front Bumper. Whether you take it off the beaten path or stay within city limits, this bumper provides optimal protection and strength, giving you peace of mind. Crafted out of radius plate steel and finished in a Hammer Black powder coat, this Jeep bumper is designed to show off your powerful ride and rugged style.
The Stealth Fighter’s universal light mounting system supports up to a 20-inch radius light bar or 5 cube lights in the center. A round light or up to two cube lights can be mounted on top of each side of the bumper for maximum lighting capabilities while driving off-road. The top hoop adds increased protection on the trails, with an accessible winch mount located behind it for recovery options if needed.
* Completely bolt-on means a quick installation process so you can be off to your next adventures in no time.
Key features:
| Note | WARN winches require aftermarket fairlead for fitment. |
| Brand | Addictive Desert Designs |
| Series | Stealth Fighter |
| Box Height | 15.5 in |
| Box Width | 20.5 in |
| Box Length | 66 in |
| Box Weight | 76 lbs |
| Installation side | Front |
|
Fitment
Show all |
2018||Jeep||Wrangler JL, 2019||Jeep||Wrangler JL, 2020||Jeep||Wrangler JL, 2020||Jeep||Gladiator JT, 2021||Jeep||Gladiator JT, 2021||Jeep||Wrangler JL, 2022||Jeep||Wrangler JL, 2022||Jeep||Gladiator JT, 2023||Jeep||Wrangler JL, 2023||Jeep||Gladiator JT, 2024||Jeep||Gladiator JT, 2024||Jeep||Wrangler JL, 2025||Jeep||Wrangler JL, 2025||Jeep||Gladiator JT
|
