The Stealth Fighter for the Chevy Colorado ZR2 is a low profile front bumper featuring a radius plate steel design. A 30" universal light mount is integrated within the bumper, offering the option to install any 30" Radius LED bar or up to 8 cube lights. Additionally, there are 4 mounting points for 6" round lights along the top of the bumper.
A separate mounting plate ensures the winch strength is directly supported by the vehicle's frame, while reinforced clevis mounts provide a strong point for attaching soft shackles. The front fascia requires cutting for OEM removal, but the bumper is otherwise bolt-on. The OEM skid plate can be reused with minor trimming.
Made in America
Key features:
*Installation requires cutting the front fascia for OEM removal. The bumper is otherwise bolt-on, and the OEM skid plate can be reused with minor trimming.
| Brand | Addictive Desert Designs |
| Series | Stealth Fighter |
| Submodel | ZR2 |
| Box Height | 21 in |
| Box Width | 46 in |
| Box Length | 87 in |
| Box Weight | 185 lbs |
| Installation side | Front |
| Fitment | 2021||Chevrolet||Colorado, 2022||Chevrolet||Colorado |
