Our TRX/RHO Center Console Molle Panels & Digital Device Bridge enables you to keep your everyday carry gear at arm's reach. It is designed to flow with the interior lines of your center console and is finished in a durable dual-stage hammer black powder coat to complement the factory styling. Driver and passenger side molle panels offer mounting points for gear like pouches, multi-tools, holsters, or other molle accessories. Top plates with 10-24 PEM nuts run the length of the console and provide mounting points for various device holders. An additional bridge plate that crosses over the console features device mounting points, perfect for stowing your smartphone, GPS, radio mic, tablet, and other device holders.
3 Possible Configurations:
Key features:
* Drilling is required for installation.
| Brand | Addictive Desert Designs |
| Box Weight | 17 lbs |
| Box Length | 29 in |
| Box Width | 17 in |
| Box Height | 5 in |
| Submodel | TRX, RHO |
| Note | Drilling And Riv Nuts Are Required For Installation |
| Installation side | Центральная консоль |
|
Fitment
Show all |
2021||Dodge||Ram 1500, 2021||Ram||1500, 2022||Dodge||Ram 1500, 2022||Ram||1500, 2023||Ram||1500, 2023||Dodge||Ram 1500, 2024||Dodge||Ram 1500, 2024||Ram||1500, 2025||Dodge||Ram 1500, 2025||Ram||1500
|
