$0
These pocketed rear window MOLLE panels provide a direct-fit, clean solution for mounting gear inside your Bronco. The MOLLE pattern accepts knife sheaths, tools, med-kit accessories, MOLLE bags and other modular attachments. Panels mount to multiple points around the window for a rigid, rattle-free fit and conform to the vehicle lines for a finished look.
*Installation/compatibility: Direct-fit for 4-door 6th Gen Bronco. Usable with or without the hardtop; panels do not need to be removed to remove the hardtop. Fully bolt-on design.
| Finish | Textured Black |
| Brand | DV8 Offroad |
| Material | Steel |
| Submodel | 4 Door |
| Box Weight | 20 lbs |
| Box Length | 33 in |
| Box Width | 18 in |
| Box Height | 6 in |
| Note | These MOLLE panels are not compatible with soft top or 2-door Bronco models. |
| Quantity | Pair |
| Installation side | Rear window |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||Bronco, 2022||Ford||Bronco, 2023||Ford||Bronco, 2024||Ford||Bronco, 2025||Ford||Bronco
|
