$0
Suspension system designed to provide increased ride height and protection while retaining factory ride characteristics.
*Not compatible with models equipped with factory electronically controlled shocks. Does not fit TRD Pro models and is not compatible with KDSS (Kinetic Dynamic Suspension System). Some 2015 models use a different caliper bolt; verify caliper hardware before installation.
| Note | Will not fit TRD Pro models |
| Note | 2015 models w/ M12-1.25 caliper bolts only. Have dealer check VIN to verify |
| Note | Does not work with KDSS sway bar system |
| Lift Height, inch | 6" |
| Drive Type | 4WD |
| Brand | Fabtech |
| Note | Kit does not fit models with factory electronic controlled shocks |
| Box Weight | 304 lbs |
| Box Length | 45 in |
| Box Width | 16 in |
| Box Height | 13 in |
|
Fitment
Show all |
2010||Toyota||4Runner, 2011||Toyota||4Runner, 2012||Toyota||4Runner, 2013||Toyota||4Runner, 2014||Toyota||4Runner, 2015||Toyota||4Runner
|
