$0
The Fabtech Sport II lift kit increases ride height and enhances suspension performance for the Jeep Gladiator. Designed to balance offroad travel with a smooth highway ride, this system installs quickly and is ideal for running larger tires while maintaining daily drivability.
Includes:
| Submodel | 3.0L V6 Diesel |
| Lift Height, inch | 3" |
| Drive Type | 4WD |
| Brand | Fabtech |
| Note | Fits diesel models only |
| Box Weight | 120 lbs |
| Box Length | 27 in |
| Box Width | 14 in |
| Box Height | 13 in |
|
Fitment
Show all |
2020||Jeep||Gladiator JT, 2021||Jeep||Gladiator JT, 2022||Jeep||Gladiator JT, 2023||Jeep||Gladiator JT, 2024||Jeep||Gladiator JT
|
