$0
High-quality replacement component engineered for a precise fit and reliable performance in Jeep JL vehicles.
*Compatible with 2018–2020 models only; not approved for 2021 applications. Fits 6-cylinder gasoline engines only.
| Note | Fits 6 CYL. gas models only |
| Quantity | Pair |
| Submodel | 3.6L V6 Gas |
| Series | Dirt Logic 2.5 |
| Installation side | Front |
| Lift Height, inch | 3" |
| Submodel | 4 Door |
| Drive Type | 4WD |
| Brand | Fabtech |
| Note | Fits 4-door models only |
| Box Weight | 111 lbs |
| Box Length | 35 in |
| Box Width | 15 in |
| Box Height | 8 in |
| Fitment | 2018||Jeep||Wrangler JL, 2019||Jeep||Wrangler JL, 2020||Jeep||Wrangler JL |
| Type Adjusters | Non Adjustable |
