$0
Fabtech lift kit improves suspension performance while providing a mild lift height for enhanced off‑road capability and everyday drivability. The system features durable upper control arms with low‑maintenance ball joints and is engineered to work with Dirt Logic 2.5 coilovers to increase front wheel travel and maintain a balanced ride on and off road.
*Fits 2021–2026 Ford Bronco 4WD models equipped with non‑Bilstein factory shocks. Professional installation recommended; alignment required after installation.
| Lift Height, inch | 4" |
| Drive Type | 4WD |
| Note | NON-BILSTEIN FACTORY SHOCKS |
| Brand | Fabtech |
| Note | Fits vehicles equipped with Non-Bilstein shocks only |
| Box Weight | 38 lbs |
| Box Length | 23 in |
| Box Width | 12 in |
| Box Height | 7 in |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||Bronco, 2022||Ford||Bronco, 2023||Ford||Bronco, 2024||Ford||Bronco, 2025||Ford||Bronco, 2026||Ford||Bronco
|
