$0
This heavy-duty, all-steel interior cargo rack increases the carrying capacity of the Jeep JL by creating a double-deck storage area behind the rear seat. Designed for rugged off-road use and finished in tactical black powdercoat with protective edge molding, it provides a durable, low-noise solution for organizing and securing gear inside the vehicle.
*Installation and compatibility notes: Fits 4‑door models only. Designed for hard-top models; will prevent full retraction of soft tops. Does not fit vehicles equipped with the sky one-touch power top.
| Note | Designed for hard top models. Rack does not allow soft top models to fully retract |
| Note | Does not fit vehicles with sky one-touch power top |
| Submodel | 4 Door |
| Drive Type | 4WD |
| Brand | Fabtech |
| Note | Fits 4-door models only |
| Box Weight | 44.4 lbs |
| Box Length | 43.1 in |
| Box Width | 23.5 in |
| Box Height | 5 in |
|
Fitment
Show all |
2018||Jeep||Wrangler JL, 2019||Jeep||Wrangler JL, 2020||Jeep||Wrangler JL, 2021||Jeep||Wrangler JL, 2022||Jeep||Wrangler JL, 2023||Jeep||Wrangler JL, 2024||Jeep||Wrangler JL, 2025||Jeep||Wrangler JL, 2026||Jeep||Wrangler JL
|
