$0
The perfect combination of form and function, the Fab Fours Winch Mount is a one-piece, fully welded mount built to withstand heavy use on the road or off-road. It provides robust protection and simple installation while accommodating large-capacity winches.
* Installation & compatibility: Not sensor compatible. Mount slips through the factory tow hook slots and attaches directly to the frame; designed for large-frame applications and heavy-duty winches.
| Finish | Matte Powder Coated |
| Note | Not Sensor Compatible |
| Brand | Fab Fours |
| Box Height | 22 in |
| Box Width | 23 in |
| Box Length | 48 in |
| Box Weight | 180 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2024||GMC||Sierra 2500, 2024||GMC||Sierra 3500, 2025||GMC||Sierra 2500, 2025||GMC||Sierra 3500
|
| С центральной дугой | Нет |
| Крепление под лебёдку | Yes |
