$0
The Fab Fours Full Guard Winch Mount is a one-piece, fully welded front bumper designed for demanding work and off-road use. Built in the USA, it delivers heavy-duty protection, integrated winch mounting, and a rugged appearance while maintaining straightforward installation to the vehicle frame.
*Installation and compatibility notes: This mount does not work with adaptive cruise control. 2020–2022 models will require trimming of the factory bumper for fitment. Minor camera interference may occur with Full Guard and large-frame winch mounts; verify camera clearance before final installation.
| Finish | Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Box Height | 25 in |
| Box Width | 28 in |
| Box Length | 50 in |
| Box Weight | 150 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2017||Ford||F-250, 2018||Ford||F-250, 2019||Ford||F-250, 2020||Ford||F-250, 2017||Ford||F-350, 2018||Ford||F-350, 2019||Ford||F-350, 2020||Ford||F-350, 2021||Ford||F-250, 2021||Ford||F-350, 2022||Ford||F-250, 2022||Ford||F-350, 2023||Ford||F-250, 2023||Ford||F-350, 2024||Ford||F-250, 2024||Ford||F-350, 2025||Ford||F-250, 2025||Ford||F-350, 2023||Ford||F-450, 2024||Ford||F-450, 2025||Ford||F-450, 2025||Ford||F-550, 2024||Ford||F-550, 2023||Ford||F-550
|
