$0
The Matrix Series slim-fitting steel winch bumper blends style and utility, engineered to deliver a clean, high-clearance look while supporting heavy-duty accessories.
*Fits select truck models; professional installation recommended. Winch, lights, and mounting hardware not included. Confirm vehicle fitment and sensor compatibility before installation.
| Finish | Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Matrix |
| Submodel | TRX |
| Box Height | 27 in |
| Box Width | 42 in |
| Box Length | 90 in |
| Box Weight | 200 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2021||Dodge||Ram 1500, 2021||Ram||1500, 2022||Dodge||Ram 1500, 2022||Ram||1500, 2023||Ram||1500, 2023||Dodge||Ram 1500, 2024||Dodge||Ram 1500, 2024||Ram||1500
|
| С защитной дугой | Нет |
| С центральной дугой | Нет |
| Крепление под лебёдку | Да |
| Совместимость с лебёдкой | Да |
| Буксировочные шаклы | Нет |
