$0
One-piece, fully welded winch mount engineered for strength and durability. Constructed from powder-coated steel with a black finish for corrosion resistance.
*Installation/Compatibility: Designed for use with winches 16,500 lb or smaller. Installs by slipping through the factory tow hook slots and securing to the vehicle frame. Verify vehicle fitment and tow hook slot dimensions prior to installation.
| Finish | Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Box Height | 22 in |
| Box Width | 23 in |
| Box Length | 48 in |
| Box Weight | 180 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2020||Chevrolet||Silverado 3500, 2021||Chevrolet||Silverado 2500, 2021||Chevrolet||Silverado 3500, 2020||Chevrolet||Silverado 2500, 2022||Chevrolet||Silverado 2500, 2022||Chevrolet||Silverado 3500, 2023||Chevrolet||Silverado 2500, 2023||Chevrolet||Silverado 3500
|
