$0
Maximize off-road capability with a performance lift system engineered for precise ride-height tuning and reliable control.
| Lift height, rear | 1.75" |
| Lift height, front | 0.8-3.7" |
| Brand | Eibach |
| Note | FOR NON AIRBAG EQUIPPED VEHICLES |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Series | Pro Truck Lift Stage 2R |
| Installation side | Front, Rear |
| Lift Height, inch | 0.8-3.7" x 1.75" |
| Quantity | Kit |
| Box Height | 6.9 in |
| Box Width | 13.7 in |
| Box Length | 31 in |
| Box Weight | 40 lbs |
|
Fitment
Show all |
2010||Toyota||Prado 150, 2011||Toyota||Prado 150, 2012||Toyota||Prado 150, 2013||Toyota||Prado 150, 2014||Toyota||Prado 150, 2019||Lexus||GX460, 2018||Lexus||GX460, 2017||Lexus||GX460, 2016||Lexus||GX460, 2015||Lexus||GX460, 2014||Lexus||GX460, 2013||Lexus||GX460, 2012||Lexus||GX460, 2011||Lexus||GX460, 2010||Lexus||GX460, 2020||Lexus||GX460, 2021||Lexus||GX460, 2022||Lexus||GX460, 2023||Lexus||GX460, 2015||Toyota||Prado 150, 2016||Toyota||Prado 150, 2017||Toyota||Prado 150, 2018||Toyota||Prado 150, 2019||Toyota||Prado 150, 2020||Toyota||Prado 150, 2021||Toyota||Prado 150, 2022||Toyota||Prado 150, 2023||Toyota||Prado 150
|
