$0
Engineered for lifted vehicles, the Eibach PRO-TRUCK RESERVOIR shock uses a piggyback external reservoir to increase fluid capacity, delivering consistent, high-performance damping in demanding off-road conditions.
| Lift height, rear | 0-1.5" |
| Brand | Eibach |
| Note | Excludes Vehicles equipped with Adaptive Variable Suspension (AVS) Can accommodate lifted suspensions between 0-1.5" |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Series | Pro Truck |
| Shock Type | Monotube |
| Installation side | Rear |
| Lift Height, inch | 0-1.5" |
| Type Adjusters | Non Adjustable |
| Reservoir | Yes |
| Quantity | Single |
| Box Height | 4 in |
| Box Width | 4 in |
| Box Length | 32 in |
| Box Weight | 6 lbs |
| Drive Type | 4WD |
| Submodel | Limited, Platinum, SR5 |
| Fitment | 2023||Toyota||Sequoia, 2024||Toyota||Sequoia, 2025||Toyota||Sequoia |
