$0
Steel end caps designed to finish the open ends of the crash bar left after installing an aftermarket front bumper, providing a clean appearance and a dedicated mounting point for accessories.
*Fits Broncos with up to 35-inch tires and the Sasquatch package or equivalent aftermarket lift. Direct-fit, bolt-on installation.
| Finish | Textured Black |
| Brand | DV8 Offroad |
| Box Height | 4.1 in |
| Box Width | 7.2 in |
| Box Length | 8.1 in |
| Box Weight | 4.6 lbs |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||Bronco, 2022||Ford||Bronco, 2023||Ford||Bronco, 2024||Ford||Bronco, 2025||Ford||Bronco
|
